İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Yeni Pixar Animasyonu ‘Soul’ Roma Film Festivali’nin Açılış Filmi Olacak

1 min read

Pixar’ın yeni animasyonu ‘Soul’ 15-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Roma Film Festivali’nin açılış filmi olarak belirlendi. Film Londra’da prömiyerini yaptıktan sonra Roma Film Festivali’nde yer alacak.

İptal edilen Cannes Film Festivali’nin lansmanına seçilen ‘Soul’ hala Cannes Film Festivali 2020 etiketini taşıyor. Filmin yönetmeni ve Pixar Animasyon Stüdyoları’nın baş kreatif sorumlusu Pete Docter filmin Roma’ya gidip gidemeyeceğinden emin olmadığını söyledi.

Lou filmi ile Oscar’a aday olan ve yapımcılığını üstelendiği ilk uzun metraj filmi Soul için Dana Murray , “Pete Docter duygusal açıdan derinlere giden filmler yapıyor. İnsanlar gerçekten hayatlarını düşünerek, yapılacaklar listelerine fazlasıyla sarılmış durumdalar. Film, küçük şeyleri takdir etmekle ilgili. Çoğu insan şu an arkadaşlarla sokakta bir parça pizza keyfi yapmayı eminim çok isterdi. Bu gibi küçük görünen şeyler aslında hayatın içinde hepimiz için birer fırsat.” dedi. 

Filmin 20 Kasım 2020’de çıkış yapası bekleniyor. Disney Plus da dahil olmak üzere birçok platformda yayınlanması yönünde tartışmalar hala devam ediyor.

Yazar Hakkında

1 thought on “Yeni Pixar Animasyonu ‘Soul’ Roma Film Festivali’nin Açılış Filmi Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.