İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

What We Do in the Shadows (2014) Film Tanıtımı

1 min read

Vampir efsanesi ilk çıktığı zamanlarda insanları korkutmak için kullanılsalar da zamanla kullanım alanları çeşitlendi. Hâlâ korku unsuru olarak kullanılmalarının yanı sıra aksiyon, komedi, aşk, suç ve drama gibi türlerde de kullanılmaya başlandı. What We Do in the Shadows ise komedi türünün bir örneği.

Hikayemizin kahramanları aynı evde yaşamakta olan birbirlerinden tamamen farklı kişiliklere sahip olan dört vampirdir. Yeni Zelanda’da gizli bir cemiyet, birkaç yılda bir Kutsal Olmayanların Maskeli Balosu adında özel bir etkinlik düzenlenmektedir. Baloya aylar kala belgesel ekibi cemiyetin küçük bir grubuna tam erişim sağlar ve dört arkadaşın günlük rutinlerini, birbiriyle olan ilişkilerini ve vampirlerin günümüz dünyasına olan adaptasyonlarını bize gösterir.

Yazarlık ve yönetmenlik konusunda muhteşem iş çıkaran Taika Waititi ve Jemaine Clement, bu yetmezmiş gibi baş rolde de Jonny Brugh’la beraber harika oyunculuk ortaya koymuşlar. Film, belgesel çekimi olduğu için samimi ve güzel bir havada geçiyor. Korku komedisi türünde çok başarılı bir örnek olan What We Do in the Shadows u izlemenizi tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.