İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Üç Festival Çevrimiçinde Buluşuyor

2 min read

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, çevrimiçi platformda üç festivali bir araya getiriyor.

Her yıl İKSV tarafından TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali, 2020 yılında Covid-19 sebebiyle online platforma taşındı. Adana Altın Koza Film Festivali de bu yıl şehir dışından seyirci kabul edilmeyecğini açıkladı. Tüm bu sebeplerden ötürü çevrimiçi gösterimler sinemaseverlerin imdadına yetişti.

İstanbul Film Festivali, çevrimiçi gösterimde Adana Altın Koza Film Festivali, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’ni bir araya getirdi. 14-20 Eylül tarihleri arasında, Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri; 21-26 Eylül tarihleri arasında ise Başka Sinema Ayvalık Film Festivali seçkisi filmonline.iksv.org adresinde çevrimiçi gösterime sunulacak.

Adana Altın Koza Fİlm Festivali Ulusal Yarışma filmleri; Anıl Gelberi’nin Plaza, Barış Hancıoğulları’nın Yeniden Leyla, Ercan Kesal’ın Nasipse Adayız, Fatih Özcan’ın Mavzer, Faysal Soysal’ın Ceviz Ağacı, Gökçin Dokumacı’nın Kuyudaki Taş, Hacı Orman’ın Körleşme, Leyla Yılmaz’ın Bilmemek, Onur Ünlü’nün Topal Şükran’ın Maceraları ve Umut Evirgen’in Ben Bir Denizim.

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali Filmleri; Thomas Clay , Fanny Lye Deliver’d, Bruno Merle, Felicita, James D’Arcy, Made in Italy, Oliver Laxe, O que Arde, Benh Zeitlin, Wendy, Ciro Guerra, Waiting for the Barbarians.

Çevrimiçi ortaklığın biletlerine https://filmonline.iksv.org/ adresinden ulaşılabiliyor.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.