İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Tokyo International Film Festival ( TIFF ) Film Seçkisini Açıkladı

2 min read

Bu sene 33. yılına girecek olan Tokyo International Film Festival 2020 film seçkisini açıkladı. TIFF birçok film festivalinin aksine film gösterimlerini yüz yüze yapacak. Festival COVID-19 ve uluslararası seyahat kısıtlamaları yüzünden ise formatında çeşitli değişikliklere gitti.
33rd Tokyo International Film Festival – Call for Entry 2020

Festival en büyük üç önemli bölümünü ( Competition, Asian Future ve Japanese Cinema Splash ) kaldırarak hepsini yeni eklediği Tokyo Premiere adlı bir bölümde birleştirmeye karar verdi. Festival yöneticilerinden Takeo Hisamatsu yeni Tokyo Premiere‘in “genç yönetmenleri destekleme hedefli” olduğunu belirtti. 25 tane filmin dünya prömiyerini yapacağı festivalde filmlerin çoğu genç yönetmenlerin ilk uzun metrajları olma özelliğine de sahip.

Dünya prömiyerlerini yapacak filmlerin on tanesi Japonya’dan katılacak. Gösterilecek filmler arasında Masaharu Take’den ( 100 Yen Love ) Underdog, Akiko Ohku’dan ( Tremble All You Want ) Hold Me Back ve Lim Kah Wai’nin Come and Go var.

Tokyo Premiere’de bu sene Cannes’a veya Venedik Film Festivali’ne seçilmiş filmler de gösterilecek. Filmler arasında After Love ( Aleem Khan), Apples ( Christos Nikou ), February ( Kamen Kalev ) ve Kaouther Ben Hania’nın The Man Who Sold His Skin olacak.

TIFF’e Özel Gösterimler kısmında ise Alev Almış Genç Kızın Bir Portresi ( Céline Scimmia ), Nomadland ( Chloe Zhao ) ve Peninsula ( Yeon Sang-ho ) filmleri olacak.

Kapanışı Hokusai ( Hajime Hashimoto ) adlı biyografik filmin yapacağı festivalde bu seneye özel online sohbetler de düzenlenecek. Asia Lounge Conversation Series adını taşıyacak sohbetlere Kiyoshi Kurosawa, Apichatpong Weerasethakul ve Jia Zhangke gibi yönetmenler katılacak.

Tokyo International Film Festival 31 Ekim ve 9 Kasım arasında düzenlenecek. Film seçkisine detaylı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: screendaily.com

Yazar Hakkında

1 thought on “Tokyo International Film Festival ( TIFF ) Film Seçkisini Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.