İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

THE KİNG (2019) Film Tanıtımı

2 min read
"Kralların dostu yoktur; yandaşları ve hasımları vardır." Dönemin boğucu, gri havasını muhteşem görüntülerle ve abartılmayan gerçekçi kostümlerle hissedebiliyor aynı zamanda şımarık ve alemci bir prensin nasıl krala dönüştüğüne şahit oluyoruz. Tam anlamıyla monarşinin gerçek yüzünü görüyoruz.

Uzun metraj film kariyerine 2010 yılında başlayan ve son zamanlarda adından çokça söz ettiren yetenekli yönetmen David Michod’ un son filmi olan The King; hasret kaldığımız çarpıcı dönem filmleri arasında kendine yer edinen başarılı bir Netflix yapımı. Filmin senaryosu gerçek tarihsel verilerden çok Shakespeare’in “Henriade” olarak da bilinen oyun serisine bağlı kalınarak yazılmıştır.

   Oldukça başına buyruk olan olan Hal, savaş karşıtı ve sorumluluk almak istemeyen genç bir prenstir. Bu düşüncelerine tamamen ters olan babasına dolayısıyla da tahta yüzünü çevirmiştir. Fakat bir gün hiç oturmak istemediği o tahtta kendini bulur. Bireysel hırslarından çok refah ve barış peşindedir ama beraber hareket ettiği insanlar onunla aynı fikirde değildir.

   Dönemin boğucu, gri havasını muhteşem görüntülerle ve abartılmayan gerçekçi kostümlerle hissedebiliyor aynı zamanda şımarık ve alemci bir prensin nasıl krala dönüştüğüne şahit oluyoruz. Tam anlamıyla monarşinin gerçek yüzünü görüyoruz.

     Bir Fransızın İngiltere kralını bir İngilizin ise Fransa prensini canlandırması yapımın inandırıcılığından ödün vermiyor aksine bu ters köşe ile izleyicinin seyir zevkini daha da canlandırıyor.

     Son zamanların en başarılı genç oyuncularından Timothee Chalament oyunculuğu ile göz doldururken bu yapımda ona eşlik eden Robert Pattinson başarılı Fransız aksanlı İngilizcesi ile kendine hayran bırakıyor. Kesinlike izlemeye değer bir film olarak gördüğüm The King kısa ama çarpıcı savaş sahneleri ile de hafızalara kazınıyor.

     “KRALLARIN DOSTU YOKTUR; YANDAŞLARI VE HASIMLARI VARDIR.”

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.