İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Steve McQueen Filmlerini George Floyd’a Adadı

1 min read

Oscar ödüllü 12 Years a Slave filminin yönetmeni Steve McQueen, Cannes Film Festivali seçkisinde yer alan filmlerini George Floyd’a adadı.

Bu yıl mayıs ayında düzenlenmesi planlanan 73. Cannes Film Festivali, pandemi nedeniyle iptal edilmişti. Çevrimiçi platformlara taşınmayan festivalin seçkisinin, sonbaharda gerçekleşecek çeşitli film festivallerinde gösterime gireceği açıklandı.

McQueen, BBC için beş uzun metrajlı hikayeden oluşan Small Axe antolojisi hazırladı. Antolojinin parçası olan Mangrove ve Lovers Rock filmleri, sonbaharda gösterilecek olan Cannes 2020 film seçkisinde yer alıyor.

Geçtiğimiz hafta polis müdahelesiyle öldürülen George Floyd’un son görüntüleri ve “Nefes alamıyorum!” sözleri tepki toplamış, ülke çapında protestolar başlamıştı. Sinema dünyasından George Floyd protestolarına destek geldi. Steve McQueen de, “Bu filmleri George Floyd’a ve ABD, İngiltere ve başka yerlerde kim oldukları için öldürülen, görülen veya görülmeyen diğer tüm siyah insanlara ithaf ediyorum. Black lives matter.” dedi.

Kaynak : Variety

Steve McQueen Filmlerini George Floyd’a Adadı

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.