İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

SpaceX ve NASA işbirliğiyle yeni Tom Cruise filmi yolda

2 min read

Geçtiğimiz günlerde Tom Cruise‘un, Elon Musk ve NASA ile uzayda çekilecek ilk kurgu film için işbirliği yapacağı öne sürüldü.

Cruise ve NASA arasındaki bu işbirliğine dair haber ilk olarak bir süre önce Deadline sitesinden çıktı. Haberde Cruise’un film için SpaceX ile görüştüğü belirtilmiş fakat SpaceX veya NASA tarafından doğrulanmamıştı.

Habere dair ilk açıklama NASA’nın baş yöneticisi Jim Bridenstine tarafından yapıldı. Açıklamada “NASA, uzay istasyonundaki bir filmde Tom Cruise ile çalışmaktan heyecan duyuyor! NASA’nın iddialı planlarını gerçeğe dönüştürmesi için yeni nesil mühendislere ve bilim adamlarına ilham vermek için popüler medyaya ihtiyacımız var.” ifadesi yer aldı. Musk, NASA başkanına Twitter üzerinden yanıt verdi. Haberi doğrulamamakla birlikte yanıtında, “Çok eğlenceli olmalı!” yazdı.

SpaceX ise henüz projeye dair açıklama yapmadı. SpaceX’in Crew Dragon uzay kapsülü ilk defa 27 Mayıs’ta NASA’nın astronotlarını istasyona taşımak için kullanılacak. Film projesinde Crew Dragon aracının kullanılıp kullanılmayacağı henüz bilinmiyor.  Film için Uluslararası Uzay İstasyonu’nun kullanılacağı iddia edildi ama bu da henüz doğrulanmadı.

Cruise’un rol aldığı filmlerde dublörle çalışmadığı, riskli sahnelerde bizzat oynamayı tercih ettiği biliniyor. Filmin Tom Cruise’un başrolünde olduğu “Görevimiz Tehlike” serisinden bağımsız olacağı belirtildi.

Haberle ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Verge

Yazar Hakkında

1 thought on “SpaceX ve NASA işbirliğiyle yeni Tom Cruise filmi yolda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.