İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Scorsese’nin Yeni Filminin Haklarını Apple Satın Aldı

1 min read

Martin Scorsese’nin heyecanla beklenen filmi Killers of the Flower Moon’un haklarını Apple satın aldı. Filmin başrolünde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro yer alıyor. De Niro ve Scorsese son olarak geçtiğimiz yıl The Irishman filminde birlikte çalışmışlardı.

Filmin dağıtımını Paramount yaparken, projeyi Apple finanse edecek. Ayrıca Apple, filmin yaratıcı sütdyosu olarak hizmet verecek. 2016’da kitabın haklarını satan alan Imperative Entertainment da yapımcılar arasında yer alıyor.

Killers of the Flower Moon, David Grann’in kitabından uyarlanıyor. Kitap 1920’lerin Oklahoma’sında geçiyor. Yeni kurulan Araştırma Bürosu, toprakları altında keşfedilen petrolden gelir hakkı tanınan Osage Kızılderilileri’nin cinayetlerini araştırmaya başlıyor ve olaylar gelişiyor. Kitapta aynı zamanda, “Osage Cinayetleri ve F.B.I.’nin Doğumu” alt başlığı bulunuyor.

Filmin senaryosu ise The Curious Case of Benjamin Button, Forrest Gump filmleriyle bilinen Eric Roth’un kaleminden çıkıyor. Roth aynı zamanda post-prodüksiyonda olan Dune filminin senaristliğini de üstleniyor.

Haberle ilgili gelişmeleri sitemizin “Haberler” bölümünden takip edebilirsiniz.

Kaynak : Variety

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.