İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

“Resident Evil” Uyarlaması Yolda

2 min read

Constantin Film, sürekli genişleyen Resident Evil film serisine eklenmek üzere yeni bir uyarlamayı harekete geçirdi. Constantin ve yazar-yönetmen Johannes Roberts Salı günü yaptığı açıklamada, Capcom’un klasik hayatta kalma korku oyunlarına sadık resmi bir köken hikayesi uyarlaması tasarladığını söyledi. Bu hikaye 1998’de Raccoon City’de önemli bir gecede geçiyor.

Claire Redfield rolünde Maze Runner’dan Kaya Scodelario, Jill Valentine rolünde Hannah John-Kamen, Chris Redfield  rolünde Robbie Amell (Upload), Albert Wesker rolünde Tom Hopper (The Umbrella Academy), Leon S. Kennedy rolünde Avan Jogia (Zombieland: Double Tap) ve William Birkin rolünde Neal McDonough (Yellowstone)  yer alacak.

Johannes Roberts’ın filmle ilgili “Bu filmle, gerçekten ilk iki oyuna geri dönmek ve onları ilk oynadığımda yaşadığım korkunç içgüdüsel deneyimi yeniden yaratmak ve aynı zamanda da ölmekte olan küçük bir Amerikan kasabası hakkında hem ilişkilendirilebilir hem de günümüz izleyicileriyle alakalı temellendirilmiş bir insan hikayesi anlatmak istedim.” belirttiği aktarılıyor. 

Franchise yapımcısı Robert Kulzer, yine Constantin adına Tea Shop Productions’dan James Harris ve Hartley Gorenstein ile birlikte filmin prodüksiyonunda  yer alacak.

Kulzer’ın da konuda, “Bir düzine oyun, altı canlı aksiyon filmi ve yüzlerce sayfalık hayran kurgusundan sonra, Spenser Mansion ve Raccoon City’nin duvarlarında saklı sırları keşfetmek için 1998 yılına geri dönmeye mecbur hissettik.”belirttiği aktarılıyor.

Sony Pictures adına Screen Gems film stüdyosu, filmin yurt içinde dağıtımını gerçekleştirecek. Filmin dağıtımını Almanca konuşulan bölgelerde Constantin, Kanada’da Elevation, Fransa’da Metropolitan ve kalan bölgelerin çoğunda Sony Pictures Releasing International yönetecek.

Constantin Film’in CEO’su Martin Moszkowicz ve Davis Film’den Victor Hadida yönetici yapımcı olarak görev yapacak. Alex Westmore ve Constantin Film’den Colin Scully projeyi yönetiyor.

Paul W.S. Anderson, Milla Jovovich’in başrolde olduğu ve dünya çapındaki gişelerde toplam 1.2 milyar dolar kazanan önceki altı filmi yazıp yönetmişti. Geçtiğimiz günlerde Netflix’te Resident Evil filminin diziye uyarlamasının yapılacağına dair haberler çıkmıştı.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.