İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Psychomagic: A Healing Art 7 Ağustos’ta Prömiyer Yapıyor

1 min read

Sürrealizmin ustası 91 yaşındaki Alejandro Jodorowsky, oldukça üretken olmaya devam ediyor. Son filmi Psychomagic: A Healing Art, etrafındakileri iyileştirdiği terapi sürecine göz atan bir belgesel. ABKCO Films yapımı Psychomagic: A Healing Art, Alamo on Demand üzerinden 7 Ağustos’ta prömiyer yapacak. Filmin öncesinde yönetmenin çalışmalarının bir retrospektifi de bulunuyor.

Resmi sinopsisin belirttiği gibi film, “Felsefe, psikoloji, etnoloji, dünya dinleri, Freud’dan şamanlara, Kabala’dan Gurdjieff’e her şeyden bahsediyor. Jodorowsky filmlerinde, kurtuluş ve aydınlanma için bireysel arayışı, katarsise yol açan tuhaf ve kışkırtıcı zorlukları ele alıyor.”

Film, yönetmenin gerçek dünyadaki durumlarını kullanarak “Psikomatik” (aka “travma terapisi”) adlı terapötik çalışmasını araştırıyor. Jodorowsky, psikomatiğin ilkelerini ve nasıl uygulandığını açıklıyor. Yönetmen bu radikal ve dönüştürücü performans sanat terapisi ile, kişisel ikilemleriyle yüzleşmeye hevesli insanlarla bir araya geliyor.

Psychomagic: A Healing Art Prömiyer

Kaynak : The Film Stage

Güncel sinema haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.