İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Öteki Taraf Film Tanıtımı

3 min read

Her olaya bir de öteki taraftan bakmamızın önemini yüzümüze tokat gibi çarpan bir Özcan Deniz filmi. Hikayesi bakımından gerilim ve dram türüne giren Öteki Taraf, dram konusunda hakkını veriyor. Alışık olduğumuz “Paylaşılamayan Adam” Özcan Deniz öykülerine benzer ama bir o kadar da farklı bir film sizi bekliyor. Öteki Taraf Film Tanıtımı …

Çetin yeni bir iş bulduğu için sevgilisi Ece’yi de alıp İstanbul’a taşınıyorlar. Ece bu durumdan pek hoşnut değildir çünkü Çetin’e işi, eski sevgilisi Sara ayarlamıştır. Haliyle kıskançlık ve hamileliğin verdiği duygusal düşünceler ile Ece, ilişkilerini zorlaştıracaktır. Bir veda konuşması videosu çeker ve ortadan kaybolur. Bir cinayet olma ihtimali nedeniyle polis de işin içine girerek olayı incelemeye alır. Bu süre zarfında Çetin işine bile odaklanamaz ve ona yakınlık gösteren Sara ile takılmaya başlarlar. Filmin bu kısmına kadar Çetin’e kızıyor ve hatta Ece’ye hak veriyoruz. Oysaki olaylara öteki taraftan da bakmak lazım. 

Ece, gereksiz bir güvensizlik duygusuyla Çetin’in kendisine olan bağlılığını test etmek istiyor. Ev sahibinin önerisini dinleyerek evdeki 80’li yıllarda yapılmış bir sığınağa saklanıyor. İçerideki aynalardan evin içinde olan bitenleri görebiliyor, sesleri duyabiliyordu. Tüm eşyalarını toplayıp saklandığı gece ise Çetin’in aynaya karşı, elinde yüzükle evlenme teklifi provası yaptığını görüyor ve yanıldığını anlıyor. Fakat girdiği sığınağın anahtarını evde unuttuğu için oradan çıkamıyor. Asıl kırılma noktası ise burada aslında.

Hikayenin işleyişi; karakterlerin işlevleri ve geri dönüşler ile heyecanlı bir akıcılıkla oluşturulmuş. Filmin sonlarına doğru gerilim ve dram en üst noktaya ulaşıyor ki kendinizi aksiyon filminde hissedebilirsiniz. 

Şahsen Özcan Deniz filmlerini pek fazla bilinçli olarak izlemem. Gerilim filmlerine düşkün olduğumdan dolayı Öteki Taraf’ı Netflix’te gördüğümde izleme isteğim oluştu. Araştırdığımda ise Özcan Deniz’in bir uyarlama çektiğini öğrendim. Geçen sene izlediğim İspanyol yapımı “The Hidden Face” (Karanlık Taraf) filminin başarısından dolayı izlemeye karar verdiğim Öteki Taraf’ı da izlemenizi tavsiye ediyorum. Yaratıcılık konusunda eksik kalsa da Meryem Uzerli ve Aslı Enver gibi doğru oyuncu seçimleri de filmi izlettiren büyük unsurlardan biri. Bize yabancı olan bir hikayeyi sindirme konusu ise size kalmış.

Öteki Taraf Film Tanıtımı

Filmden küçük bir not: Karşınızdakine güvenebilmek için önce kendinize güveniniz olsun !

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.