İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Naissance Des Pieuvres – Nilüferler

2 min read
Naissance Des Pieuvres yada Water Lilies, yani Nilüferler. 2007 yapımı filmin yönetmenliği ve senaryosu Celine Sciamma'ya ait. Tam çeviride ahtapotların doğumu anlamına gelen bu filmde üç genç kızın kendilerini bulma yolunu görüyoruz.
Water Lilies (2008) – trailer [HD]

Naissance Des Pieuvres yada Water Lilies, yani Nilüferler. 2007 yapımlı, dram/romantik janrasındaki bu film IMDB’de 6.7 puanına sahip. Yönetmen koltuğunda ve senaryoda Celine Sciamma‘yı görüyoruz; Marie karakterinin gözünden Pauline Acquart ile bakarken, yan karakterlerde Adele Haenel (Floraine), Louise Biachere (Anne), Warren Jacquin (François)’i görüyoruz. César Umut Vadeden Kadın Oyuncu ÖdülüCésar En İyi İlk Film Ödülü‘ne aday olan film, su gösteri takımının kaptanı Floriane, Floriane’a olan ilgisini bastıramayan ve gizli gizli onu takip eden Marie ve Marie’nin arkadaşı Anne etrafında şekilleniyor.

Arkadaşı Anne’yi izlemeye giden Marie’nin su balesine olan ilgisi ile başlıyor hikâye. İlgisini sahada deneyimlemek isteyen Marie, karşı takımdan Floriane ile anlaşma yaparak gizlice antrenmana giriyor. Ve tabi ki bu gizli giriş çıkışların devamı geldikçe Floriane ile Marie’nin arkadaşlıkları duygusal bir ilişkiye dönüşüyor. Tam çeviride ahtapotların doğumu anlamına gelen bu filmde üç genç kızın kendilerini bulma yolunu görüyoruz. 1 saat 25 dakika olsa dahi durdurmadan tek solukta akıcı ilerleyen bu film bizce izlemeye değer.

Diğer film incelemelerimiz, tanıtımlarımız ve listelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Lezzetli seyirler…

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.