İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Luca Guadagnino’dan Yeni Scarface Filmi Geliyor

2 min read

 Yeni Scarface filmi senaryosu Coen Kardeşler‘e, yönetmenliği ise Luca Guadagnino‘ya ait olacak.

Oscar ödüllü Call Me By Your Name filminin yönetmeni Luca Guadagnino, bu kez Scarface’in yeniden çekimi için yönetmen koltuğuna geçiyor.

Projenin en heyecan uyandıran tarafı ise senaryonun  Fargo, Barton Fink ve A Serious Man gibi başarılı projelerle tanınan Joel-Ethan Coen kardeşler tarafından kaleme alınacak olması.  Yeni projenin yapımcılığını Dylan Clark’ın üsteleneceği belirtildi.

Scarface, Küba’dan Miami’ye göç eden Tony Montana’nın sıfırdan başlayarak suç dünyasında yükselişini konu alıyor.  Senaryonun hem 1932 hem de 1983 filmlerinde anlatılan hikayenin yeniden uyarlaması olacağı, filmin Miami yerine Los Angeles’ta geçeceği belirtildi. Tony Montana rolü için farklı isimler konuşulsa da karakteri kimin canlandıracağı henüz bilinmiyor.

 Film ilk olarak 1932’de Howard Hawks tarafından çekilmişti. Filmin ikinci versiyonu ise Brian DePalma (Carrie, Phantom Of The Paradise)  yönetmenliğiyle 1983’te çekilmiş, başrollerinde Al Pacino ve Michelle Pfeiffer yer almıştı.

Call Me By Your Name’in devam filmini çekmeye hazırlanan Guadagnino, aynı zamanda Warner Bros için Sineklerın Tanrısı’nın yeni uyarlamasını yönetecek. Yeni Scarface filmi projesinin ne zaman hayata geçirileceği  konusunda henüz açıklama yapılmadı.

Haberle ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.