İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Little Women(2019) Film Tanıtımı

1 min read

Ladybird ile hayatımıza giren yeni dönemin en parlak sinema akıllarından biri olan Greta Gerwig bu son filmi ile önemli bir romanın modern yenilemesi ile karşımızda.

Little Women 4 kız kardeşin zenginlik ve yoksulluğun yoğun sorgulandığı bir dönemde başından geçen hem hüzünlü hem mutlu anılarını İngilizlerin sade sinema anlayışı ile anlatıyor ve bunu az sorunla başardığını söyleyebiliriz. Film sizi hem kadrosu olsun hem de sinematografisi ile hemen içine çekiyor ve karakterlere hemen ısınıyorsunuz  hatta karakterler arasında olan çatışmalar size hiç yabancı gelmeyecektir çünkü çatışmalar günlük hayatın en içinden geliyor. Oyunculuk ve yönetmenlik olarak film sorunsuz ilerliyor ama filmin bazı noktalarında senaryo sorunu açığa çıkıyor. Film kurgusunda bazen geçiş sahneleri vardır ve bu filmde bazı geçiş sahneleri fazla arka arkaya geliyor ve filmin temposu ortalara doğru biraz düşüyor filmin az eksiğinden biri bu. Diğer eksik olarak müzik kullanımı biraz daha iyi yapılabilirdi.

Sonuç olarak Little Women izlemesi çok keyifli bir dönem filmi ve Greta Gerwig için harika bir seviye atlama filmi umarım bu seviyede filmler çekmeye devam eder.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.