İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

La Vie En Rose Film Tanıtımı

2 min read
Kaldırım serçesi, La vie en rose olarak da bilinen bu film ilk kez Berlin Film Festivali'nde seyirciyle buluşmuş olsa da, 2007 yılında çıkmıştır. Fransız sanatçı Edith Piaf'ın çocukluğu, kariyer sürecindeki gelişimini anlatmanın ötesinde aynı zamanda müziğiyle ve sanatıyla özdeşleşmesini akıcı bir şekilde gözler önüne seren müzikal/dram türündeki bir biyografi film örneğidir. Edith Piaf'ın konser esnasında rahatsızlanması ile filmimiz başlıyor. Ardından çocukluğu, yaşadığı zorluklar, kaldırım müzisyenliğinden adım adım sahne ışıltısına yükselişini ve hastalık sürecini görüyoruz. Filmde kendisiyle bütünleşen birçok parça ve en çok da Non, je ne regrette rien adlı parçasını Olimpiya müzikholünde seslendirirken görüyor ve perdeyi kapatıyoruz.
La vie en rose – Trailer

Kaldırım serçesi, La vie en rose olarak da bilinen bu film ilk kez Berlin Film Festivali’nde seyirciyle buluşmuş olsa da, 2007 yılında çıkmıştır. Fransız sanatçı Edith Piaf’ın çocukluğu, kariyer sürecindeki gelişimini anlatmanın ötesinde aynı zamanda müziğiyle ve sanatıyla özdeşleşmesini akıcı bir şekilde gözler önüne seren müzikal/dram türündeki bir biyografi film örneğidir. Olivier Dahan’ın yönetimindeki La Vie En Rose 3 ödül almıştır: en iyi kadın oyuncu Oscar’ı, Altın küre ve 4 dalda BAFTA ödülü. Oscarlık oyunculuğuyla başrolde Edith Piaf rolünü Marion Cottilard canlandırıyor. Yan rollerde Louis Leplee rolüyle Gerard Depardieu, Momone rolüyle Sylvie Testud, Titine rolüyle Emanuelle Seigner’i görüyoruz.

Edith Piaf’ın konser esnasında rahatsızlanması ile filmimiz başlıyor. Ardından çocukluğu, yaşadığı zorluklar, kaldırım müzisyenliğinden adım adım sahne ışıltısına yükselişini ve hastalık sürecini görüyoruz. Filmde kendisiyle bütünleşen birçok parça ve en çok da Non, je ne regrette rien adlı parçasını Olimpiya müzikholünde seslendirirken görüyor ve perdeyi kapatıyoruz.

Oldukça keyifli ve akıcı bir işleyişe sahip olan bu biyografi yorucu geçen herhangi bir gün sonunda hiç sıkılmadan izleyebilip, keyif alacağınız türden. Kendinize bir güzellik yapın, cipsinizi mısırınızı alın ve tadını çıkarın. İzlemeye değer işler ve haberler için bizi takipte kalın, diğer yazılarımıza buradan erişebilirsiniz. İyi seyirler. 🙂

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.