İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

KÜRKLÜ VENÜS(2013)

1 min read
Film, Kürklü Venüs oyununu sahnelemek isteyen rejisör Thomas Novachek’in, başarısız oyuncu seçmelerine son anda gelen Wanda Jordan adlı kadının, gerçek Wanda karakterini oynamak için Novachek’i ikna etme sürecini anlatır.

Bir Roman Polanski yapıtı olan Kürklü Venüs, Amerikalı oyun yazarı David Ives’in tiyatroya Erotik Drama uyarlamasının ardından 2013 yılında vizyona girmiştir. Filmin başrollerini Polanski’nin eşi Emanuelle Seigner ve Mathieun Amarlic paylaşmıştır.

Film, Kürklü Venüs oyununu sahnelemek isteyen rejisör Thomas Novachek’in, başarısız oyuncu seçmelerine son anda gelen Wanda Jordan adlı kadının, gerçek Wanda karakterini oynamak için Novachek’i ikna etme sürecini anlatır. Oyuncu seçmelerine geç kalan Wanda Jordan, rejisör Thomas’ı kendisini izlemesi için ikna etmeye çalışır. Bir yandan yemeğe yetişmeye çalışan Thomas’ın Wanda’yı izlemeye niyeti olmasa da “Wanda” karakteri için yanına aldığı kostümleri giyinen kadın biranda oyunu Thomas’la canlandırmaya başlar. Bu noktadan itibaren bilinç dışı filmin merkezi olan efendi-köle ilişkisine dayanan bir arka planda, kadın-erkek ilişkileri ve hazzın karmaşıklığına dayanan bir öykü, gerçekle kurmacanın o şeffaf birlikteliğiyle anlatılır. Çok oyuncu kullanılmamasına rağmen fazlasıyla akıcı bir film olmayı başarmıştır.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.