İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kısa Film Pazarı: Kısa Film Listesi #32

2 min read

Yine bir kısa film pazarında sizlerleyiz! Nisan ayı temamız olan renkli dünyalara giriş listemizde sizleri stop-motion tekniğinin cezbedici kullanımları arasından seçtiğimiz birbirinden güzel 5 adet kısa animasyon bekliyor. Yazarlarımızdan Yafes Öner’in seçimlerinden oluşan listemizdeki filmleri izlerken sizlerin de duygu dünyalarınızda güzel bir yolculuğu çıkmanızı temenni ediyor, sizlere keyifli seyirler diliyoruz!

Sitemizdeki diğer kısa film listelerini incelemek için buraya tıklayın.

The Maker, Christopher Kezelos, 2011

Gözlerini bir stüdyoda açan garip bir varlık, hayatının en önemli ve en güzel eserini hayata geçirmek için zamanla yarışıyor. Sonrasında izleyiciyi garip bir duygu durumuna iten bu kısa film, etkileyici soundtrack i ve capcanlı renk kullanımları ile dikkat çeken bir stop-motion şaheseri.

Shiny, Daniel Cloud Campos & Spencer Susser, 2016

Orta batıdan gelen bir adam, paha biçilemez “The Shiny”ye takıntılı bir kalabalığın içerisinde kendisini bir anda kargaşanın ortasında bulur. Aksiyon duygusunu seyirciye aktarma konusundaki başarısı ile takdirimizi kazanan bu kısa film, sonu ile de sizleri gülümsetmeyi başarıyor.

Eskos, Barnaby Dixon, 2009

Stop-motion kısa filmlerin yalnızca eğlenceli veya duygusal konuları işlediğini mi düşünüyorsunuz? O halde bu kısa film, sizler için bir sürpriz olabilir. Crafting, animasyon ve mekan tasarımına hayran kaldığımız ve kısıtlı imkanlar ile hazırlanmış olan bu kısa filmde kan, gerilim ve vahşete tanık olmaya hazır olun.

Negative Space, Max Porter & Ru Kuwahata, 2017

Ron Koertge’nin bir şiirinden esinlenilen bu kısa film, bir baba-oğul ilişkisini anlatmak için ilginç bir konuyu ele alıyor: valiz hazırlama.

REBOOTED, Michael Shanks, 2020

Listemizdeki son film tam anlamıyla bir stop-motion değil. Ancak stop-motion bir karakteri konu alıyor: Phil, eski zamanın stop-motion kötü karakteri. Ancak yaşlanmak Phil için de kolay olmaz. Günümüz Hollywood’unda, modası geçmiş bir stop-motion karakterin kendine yer edinmesi çabasını eğlence ve hüznün birbirine karıştığı bu kısa filmde izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.