İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kısa Film Pazarı: Kısa Film Listesi #31

2 min read

Kısa film pazarında herkese iyi hafta sonları! Nihayet bahar aylarına giriş yaptık. İçimiz kıpır kıpır. Nisan ayı temamız olan renkli dünyalara giriş yapmadan önce, Kısa Film Derneği üyelerinden Ahmet Özer Başoğlan ile beraberiz. Kendisinin rengarenk kısa film önerileriyle küçük bir ısınma turu yapıyoruz. Keyifli seyirler.

Sitemizdeki diğer kısa film listelerini incelemek için buraya tıklayın!


Sew Torn, Freddy Macdonald, 2019

Zorlu kriz anlarında gizli (gerçek) karakterin ortaya çıkışı, insanların başka insanların kaderini kendi çıkarları için, kimi zaman eylemlerinin kötü olduğunu bile düşünmeden, nasıl değiştirebileceği, bunu yaparken adaletli davrandığını düşünmesi, fallik bir dünyada kadın kontrastı ile harika bir şekilde işlenmiş. Güzel sinematografi, ilmek ilmek örülmüş güzel kurgu bu kısa filmde kaderin de ağlarını ilmek ilmek örebileceği anlatılmış.

Tune for Two, Gunner Jarvstad, 2011

Yaşamak bir umut mudur? En korkunç, en çaresiz durumlarda bile hayatta kalabilmek için neler yapardık? Harika oyunculuk, hikayeye uygun seçilmiş mükemmel bir atmosfer. Ölümün kıyısında siz ne yapardınız?

JE N’AI PAS PEUR, Merick & Gohu, 2018


Güzel çocukluk anılarımızı bize hatırlatarak, seslerini duymadığımız, belki de duymak istemediğimiz insanların, özelde mültecilerin hikayesini yüzümüze tokat gibi çarpan harika bir film. Korkmuyorum, kendi korkularımızla yüzleşmekten ne çok korktuğumuzu ve bu sebeple ne kadar duyarsızlaştığımızı hissettiren bir film.

After The Rain, Valerian Denterne, 2018


Çok monoton bir hayat yaşadığımızı düşünüp, sürekli yalnızlık duygusuyla baş etmeye çalışıyoruz. Gündelik, sürekli tekrar eden monoton yaşantımızda yaptıklarımızın farkında olsak yaşadığımız dünyayı ne kadar güzel değiştirebilirdik. Yine de dünyanın, doğanın bize hiç mi hiç ihtiyacı olmadığını anlatan güzel bir animasyon filmi.

Oh Sheep, Gottfried Mentor, 2012


İnsanlar dil, din, ırk, toprak ayrımı olmadan yaşayabilselerdi nasıl bir dünyada yaşıyor olurduk? İnsanları bir koyun sürüsü gibi görmeyen, kendilerini çoban sayan peygamberler, yöneticiler, seçilmişler, din adamları, dikatatörler olmasaydı birbirimizi öldürür müydük? Yanıtı bu eğlenceli animasyonda.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.