İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kısa Film Pazarı: Kısa Film Listeleri #28

2 min read
Kısa Film Derneği üyelerinden Deniz Altun’un önerdiği filmler:

Mart ayı kısa film pazarından herkese merhaba! Her zaman olduğu gibi bu ay da açılışı Kısa Film Derneği ile yapıyoruz. Bu kez dernek üyelerinden Deniz Altun çok sevdiği beş kısa filmi bizler için yazdı. Lafı fazla uzatmadan sizleri Kısa Film Derneği ve İzlemeye Değer iş birliğinin keyifli sularına bırakıyoruz. Maceradan maceraya koşarak adeta doruklarda yaşadığımız bahar heyecanını yansıtan bu listeyi kaçırmayın. İyi seyirler!

Snake Bite, Tim Hyten, 2016

Hayvanlara meraklı bir grup çocuğun ormanda başına gelenlere odaklanıyor. Çatışmasını, temposunu ve ritmini çok iyi belirleyen bu film, sadeliğine ve basitliğine karşın seyirciyi içerisine çekme başarısıyla ön plana çıkıyor.

First Night Out, Will Mayo, 2016

Yeri geldiğinde bir kısa filmin isim seçiminin bile anlatıya nasıl destek olabildiğinin en iyi örneklerinden biri.

Nursery Rhymes, Tom Noakes, 2018

Kamera kullanımının, sanat yönetmenliğinin ve atmosferin bir kısa filmin öykü gelişimine ve hissiyatına ne denli etki edebildiğini çok iyi gösteren ders niteliğinde bir yapım.

The Jigsaw, Basil Al- Safar& Rashad Al- Safhar, 2014

Bir kısa film çok katmanlı veya büyük dertlere sahip olmasa da özenli işleyişi ve kurgusuyla iyi bir tür yapımı ve seyirlik olarak öne çıkmanın mümkün olduğunu gösteriyor.

The Fly, Olly Williams, 2015

Çevredeki en küçük uyarıcının bile bir filmin inşasının temel taşı olabileceğini müthiş bir incelik, kurgu ve sinematografi ile kanıtlayan ders nitelğinde bir eser.

Kısa Film Derneği ve İzlemeye Değer iş birliği ile hazırlanan diğer listeler için buraya, sitemizdeki tüm kısa film listerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Keyifli pazarlar!

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.