İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kısa Film Pazarı: Kısa Film Listeleri #22

2 min read
Bu haftanın kısa filmleri, bedenimizi oldukça üşüten soğuk kış aylarında ruhumuzu ısıtacak ve dinlendirecek. Keyifli seyirler!!

Bu haftanın kısa filmleri, bedenimizi oldukça üşüten soğuk kış aylarında ruhumuzu dinlendirecek. Şimdi sizi iç ısıtan kısa filmler listemiz ile baş başa bırakıyoruz. Keyifli seyirler!!

1- ABLAM(2019)-BURCU AYKAR

1980’lerin İstanbul’unda geçen film, küçük bir kız çocuğunun büyürken yaşadığı iç karışıklıkları, çatışmaları ve minik bedenine sığdırdığı duygusal boşluğu konu alıyor.

2-GERİ’S GAME(1997)-JAN PİNKAVA

Pixar yapımı olan film, yaşlı bir adam olan Geri’nin oldukça heyecanlı, eğlenceli bir o kadar da düşündürücü satranç macerasını konu alıyor.

3-HOTEL CHEVALİER(2007)-WES ANDERSON

İki eski sevgilinin bir otel odasında tekrar karşılaşmasını anlatan film, geçmiş aşkları hatırlatırken, usta yönetmen Wes Anderson‘ ın kullandığı sıcak renklerle içimizi ısıtıyor.

4-GOD OF LOVE(2010)- LUKE MATHENY

Platonik bir aşkı sanata ve müziğe doyurarak izleyiciye aktaran Oscar ödüllü yapım, 2010 yapımı olmasına rağmen siyah-beyaz çekilmiştir.

5-FATHER AND DAUGHTER(2000)-MICHAEL DUDOK DE WIT

Baba kız ilişkisini belki de en yalın biçimde anlatırken birden fazla kez izlemek isteyip her izlediğinizde de aynı derecede etkileneceğiniz bu güzel film, bakış açınızı değiştirecek.

Diğer kısa film listelerimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.