İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kısa Film Pazarı: Kısa Film Listeleri #19

2 min read

Mevsimin ruhuna uyalım, bu soğuk ve yalnız günlerde içinizi ısıtalım istedik, sizin için Noel ve Yılbaşı temalı bu birbirinden güzel 5 kısa film derledik.

1-Come Together – Wes Anderson

2016 / ABD / 4 dk

Ünlü yönetmenin H&M için çektiği bu reklam filminde Anderson sinemasını tüm özelliklerini görmek mümkün: simetrik planlar, hüzünlü mutluluklar, trenler ve tabi ki Adrien Brody.

2-Connection – Vladimir Shcherban

2013 / İngiltere / 10 dk

Bayram bir noktada da yolculuk demektir. Ama eve dönmek her zaman kolay değildir. Gerçek bir hikayeden uyarlanan, Jude Law ile Belaruslu oyuncu ve aktivist Nikolai Khalezin’in oynadığı bu hüzünlü film, iki meslektaşın hayatlarının ne kadar da farklı olabileceğini bize hatırlatıyor.

3-Long Distance Information – Douglas Hart

2011 / İngiltere / 8 dk

Gözden ırak, gönülden ırak. Bir zorunluluk gibi yerine getirilen bayram aramalarının tekdüzeliği, bayram sabahlarının beklentisi… Basit bir aile draması gibi görünen film son saniyede bir Britanya komedisine dönüşüveriyor.

4-Tanghi Argentini – Guy Thys

2006 / Belçika / 14 dk

Umutsuz aşkı için yardım isteyen yalnız bir adamın komik ve içimizi ısıtan hikayesi. Bu tatlı filmi izlerken kimin gerçek bir iyilik meleği olduğunu bir anlığına gözden kaçırabilirsiniz.

5-Anomaly – Salomon Lighthelm & Dan DiFelice

2014 / ABD / 39 dk

Konusu tartışmalı bu film, herkese göre değil. Yeni Ahit’teki İsa’nın doğuşu hikayesini bağımsız bir biçimde yorumlandığı Anomaly, en çok The Man From Earth filmini sevenlerin hoşuna gidecektir. Jerome Bixby’nin senaryosuyla Christopher Nolan’ın yönetmenliğini birleştirmenin hayalini kuranlar, işte size bir başyapıt!

Kısa film listelerimizin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.