İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kısa Film Önerileri #8

2 min read

Haftalık kısa film listelerimizin sekizincisi ile karşınızdayız. Birbirinden kaliteli, etkileyici ve özgün 5 kısa filmi sizler için derledik.

1. One Small Step – Andrew Chesworth & Bobby Pontillos

Taiko Studios tarafından üretilen animasyon, küçük bir kızın babasının yardımıyla hayallerine adım adım ilerleyişini sımsıcacık bir hikaye ile izleyiciye sunuyor.

2. Most – Bobby Garabedian

Çekya yapımı kısa bir dramatik öykü olan Most, yaptığımız seçimlerin hayatımızı ne denli etkilediğini çarpıcı bir şekilde yüzümüze vuruyor. Benzerlerinden çok farklı bir yerde olan bu kısa film, 30 dakikanın ardından insana düşünecek tonlarca şey bırakıyor.

3. 7 Santimetre – Metehan Şereflioğlu

Üniversite öğrencileri tarafından çekilen ve ergenlik çağındaki genç bir erkeğin kısa süreli iç bunalımını konu alan 7 Santimetre, basit ama etkileyici hikaye kurgusuyla izlemeye ve desteklemeye değer bir kısa film.

4. Day and Night – Teddy Newton

Pixar yapımı aynı zamanda Oscar ödüllü olan animasyon kısa film Day and Night, birbirinden zıt olan ve durmaksızın birbirlerini kıskanan gece ve gündüzün aslında ne kadar aynı ve birbirlerine ihtiyacı olan iki kavram olduğunu tatlı bir hikaye ile bize anlatıyor.

5. Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var – Umut Subaşı

37. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Kısa Film ödülü alan Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var, etkilemeye adıyla başlıyor ayrıca her izleyende farklı düşünceler ve duygular uyandırıyor. Bir pazar günü sıradan bir apartmanda yaşayan insanların gününün beklenmedik bir olayla sekteye uğradığını konu alan film, izlerken boyun ağrısı çekmeyi de garanti ediyor.

Diğer kısa film listelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.