İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kısa Film Önerileri #7

2 min read

İzlerken keyif alacağını düşündüğümüz 5 filmlik seçkiyi senin için derledik. Filmler hakkındaki düşüncelerini yorum olarak bize iletebilirsin. İşte ödüllü kısa filmler!

1. Wild Life – Amanda ForbisWendy Tilby

2011 / Kanada / 14 dk.

Kanada sınırına taşınan bir İngiliz beyfendinin tek başına hiç bilmediği yeni dünyaya alışamama hikayesini izlediğimiz bu kısa film, günümüzdeki taşra merakına da ışık tutabilecek ironik konular işliyor. Yağlı boya çizimleri ile bozkırın güzelliğini oldukça güzel anlatıyor. Tehlikeli bir şekilde bağlam dışı yaşama çılgınlığını anlatan güzel bir kısa filmi defalarca izleyeceğinize eminim.

2. Fire – David Lynch

2020 / ABD / 10 dk.

David Lynch’in son kısa filmi olan Fire’ı Youtube’da yayınlanacağı basına sızdığında Lynch hayranları çözecekleri yeni bulmacayı heyecanla beklemeye başlamıştı. Buyrun, çözebilen yorumlara yazsın!

3. Alternative Math – David Maddox

2017 / ABD / 9 dk.

Post-truth(beğenmediğim çevirisi ile hakikat ötesi) çağının ironik bir şekilde anlatıldığı bu film, bir ilkokul öğretmeninin 2+2 sorusunu 22 olarak cevaplayan öğrencisine ”doğru”yu öğretme çabası nedeniyle karşısında oluşan linç kültürü ile toplumun dışına itilmesini konu ediniyor.

4. The Blacksmith – Cody Hilliard & Tiffany Mullins

2017 / ABD / 8 dk.

Wes Anderson filmlerinden etkilenerek çekilen The Blacksmith son derece samimi ve estetik olarak izlemesi son derece keyifli bir film. Müziklerin de başarılı bir şekilde kullanıldığı filmde replik yok.

5. Empty – Tom Smith

2015 / İngiltere / 9 dk.


Empty (2015), Tom Smith tarafından yönetilen, bir yandan yeme bozukluğunun etkilerinden muzdaripken öte yandan günlük yaşamını sürdürmeye çalışan Keira’yı takip eden sosyal mesajı güçlü bir kısa film.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.