İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kısa Film Önerileri #4

2 min read

Kısa Film Önerileri serimizin dördüncüsü olan bu listede, kısa sürede güzel hikayeler sunan filmleri seçmeye özen gösterdim. Umarım listeden keyif alırsınız. İyi seyirler!

1.Kung Fury – David Sandberg

2015/İsveç/31dk/Komedi, Aksiyon

80’ler B filmlerinin iyice incelendiğini ve bir filmde harmanlandığını düşünün. İşte karşınızda Kung Fury! Absürt bir şekilde gücünü kazanmış ana karakter, ana karakterin garip ortağı, seksi kadınlar ve Nazi bir düşman. Bir de bu karakterlere güzel aksiyon sahneleri eklenince izlemesi keyifli bir film ortaya çıkıyor.

2. The Village – Mark Baker

1993/Polonya/14dk/Animasyon

Filmimiz kilise tarafından yönetilen bir köyde geçiyor. Köyde yaşayanların iç dünyalarına girdiğimizde kişilerin günahlarıyla karşılaşıyoruz. Alışılmışın dışında çizim tarzıyla güzel bir toplumsal eleştiri yapan The Village, size çok katmanlı, derin bir hikaye sunuyor.

3. Brothers – Robert Eggers

2015/Amerika/11dk/Gerilim

Lighthouse” ve ”The Witch” filmlerinden tanığımız Robert Eggers’ın yönettiği Brothers, Tom ve Jack isimli iki kardeşin problemli ilişkisini konu alıyor. Brothers, başarılı bir kısa film olmasının yanı sıra Robert Eggers’ın ilk uzun metrajı olan ”The Witch” için yapımcılardan onay almasını sağlayan filmdir.

4. Polaroid – Lars Klevberg

2015/Amerika/15dk/Korku

Polaroid, iki arkadaşın eski bir kamerayı bulduktan sonra yaşadıkları paranormal olayları anlatıyor. Sessizliği güzel bir korku unsuru olarak kullanan film, hiçbir şey açıklama gereği duymadan, saf bir korku hikayesi sunuyor. Onca ödülü tesadüfen kazanmadığını izleyince anlayacaksınız.

5. The Neighbors’ Window – Marshall Curry

2019/Amerika/20dk/Dram

The Neighbors’ Window , karşı apartmanda oturan komşularını gözetleyen bir çifti konu alıyor. Hiçbir şeyin dışarıdan göründüğü kadar iyi olmayabileceğini gösteren Oscar ödüllü bu film, birçok insana ders olabilecek nitelikte.

kısa film önerileri

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.