İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kısa Film Önerileri #3

2 min read

Kısa film önerileri listelerimizden üçüncüsü ile karşınızdayız. Karantina süresince odaklanmakta zorlananlar ya da yeni şeyler keşfetmek isteyenler için 5 film derledik.  İyi seyirler 🙂

1.Man-Steve Cutts

2013/İngiltere/4dk/Animasyon

Steve Cutts yaptığı animasyonlarla insanlığı,kapitalist sistemi çok güzel bir biçimde anlatıyor. Bu filmde de güç sahibi olan insanın nasıl değiştiğini,dünyayı ne hale getirdiğini yaklaşık 4dk içerisinde çok iyi bir biçimde anlatıyor.Steve Cutts’ın yaptığı diğer animasyon kısa filmleri de youtube hesabından izlemenizi tavsiye ederim.

2.Anima-Paul Thoman Anderson

2019/Amerika/15dk/Müzikal

Anima adlı Thom Yorke albümüne Paul Thomas Anderson tarafından çekilen müzikal harikası film. Değişim,yolculuk ,aşk,insan…Yer yer distopik sahneler,güzel koreografiler ve müzik. Gözlerinize ve kulaklarınıza iyi gelecek bir film.

3.Cautionary Tales-Luke Taylor,Christopher Barrett

2016/Amerika/8dk/Komedi-dram

Dİğer insanlardan farklı bir yüze sahip olduğu için utanan,iletişimden kaçınan birinin kendini sevmeye çalışmasının hikayesi. Kendisi gibi ‘farklı’ insanlarla yolu kesişir ve beklemediği şeyler gerçekleşir. Farklılıklar ve hissettirdikleri üzerine bir film.

4. Lorena, La De Pies Ligeros-Juan Carlos Rulfo

2019/Meksika/28dk/Belgesel

Lorena Ramirez Meksika’nın köyünde yaşayan bir kadın. Babası yıllardır maratonlara katılan bir atlettir. Lorena da babası gibi maratonlara katılır birçok ödülle geri döner,birincilikler kazanır. Tüm bunları ayalarındaki sandaletlerle, yerel kıyafetleriyle yapar.

5.The Cat Piano-Ari Gibson/Eddie White

2009/Avustusturalya/8dk/Animasyon

Kedilerin yaşadığı mutlu bir şehirde,kediler birden bire ortadan kaybolmaya başlar. Kedi polisler bu durumu aydınlatmak için araştırma yapmaya başlarlar ve dehşet verici bir şeyle karşılaşırlar ; kedi piyanosu. Şehirde müzik durur,şarkılar yükselmeyi bırakır,her yeri kedi çığlıkları kaplar. Kediler bunu durdurmaya kararlıdır. Nick Cave’in harika seslendirmesiyle,yaratıcı bir animasyon.

kısa film önerileri

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.