İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kısa Film Önerileri #2

2 min read

Bu hafta, izlerken büyük keyif alacağınız 5 kısa filmi sizler için bu listede ele aldık. Kısa film önerisi listelerimize buradan ulaşabilirsiniz. İyi seyirler !

1.Helium -Anders Walter

2013-21 DK-Danimarka

Helium, Anders Walter’in yazıp yönettiği ve yılın Oscar ödülünü kesinlikle hak eden bir kısa film. Konusu ise ölümcül bir hastalığa yakalanan Alfred’in hastanenin hademesi Enzo’nun anlattığı Helium adında dünyaya ait hikayelerle mutlu bir düş yolculuğudur. Hikayesi kesinlikle herkesi içine çekebilecek türden,üstüne üstlük tüm özel efektlerin yerinde kullanılmış olması filmi geçmişte bırakmamaya değer.

2.Curfew -Shawn Christensen

2012-19 DK-ABD

Shawn Christensen’in yönettiği ve oynadığı Film hayata küsmüş intiharın eşiğinde bir karakterin, küçük kız kardeşi sayesinde bir anda hayata daha çok bağlanmasını konu alıyor. Film gerek müzikleri gerekse minik oyuncu Fatima Ptacek’in harika performansı sayesinde kesinlikle Oscar’ı hak ediyor.

3.Next Floor -Dennis Villeneuve

2008- 12 DK-Kanada

Dennis Villeneuve bu senaryoda ekonomik sınıfsal piramidin en tepesinde oturan sandalye sahiplerinin, varlıklarını devam ettirebilme uğruna durmaksızın yemelerini ve düşüşlerini güzel detaylar ile temsil etmiş. Tüm bunları anlatırken filmdeki hizmet sınıfını temsil eden karakterlerin yüzündeki “sizi yakaladım” dercesine ifade kesinlikle seyirciye geçiyor. Çoğu filmde görülenin aksine, her düşüşte bitmek bilmeyen iştahın aslında kendini katletmek olduğunu anlatan, bu yıllarda hala yol gösterici olarak gösterilen film kesinlikle izlemeye değer.

4-The Black Hole -Philip Sansom & Oly Williams

2008-3 DK-İngiltere

Philip Sansom ve Oly Williams’ın beraber yönettiği 2008 yapımı film normal bir ofis çalışanının gözünden basit ve komik bir hikaye ile doyumsuzluğun sonuçlarını anlatmaktadır. Cristopher Nolan vari kurgusu ile bolca ilgi çeken film uluslararası birçok festivalden ödülle dönmüştür.

5. Six Shooter – Martin McDonagh

2004- 27 dk- İngiltere/İrlanda

kısa film önerisi

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.