İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Hastalıklı Bir Aşkın Masalsı Anlatımı : PHANTOM THREAD

1 min read

Usta yönetmen Paul Thomas Anderson’un 2017 yapımı eseri olan Phantom Thread, aşk kavramının alışılmışın dışında bir şekilde gözler önüne serildiği etkileyici bir yapım. 1950 Londra’sında geçen eser dönemin moda anlayışını ve zengin kesimin etkileyici hayat tarzını izleyiciye sunuyor.

İngiliz modasının en ünlü terzilerinden biri olan Reynolds Woodcock işini tutku ve büyük bir özveriyle yapan oldukça zarif bir adamdır. Ablası Cyril ile birlikte inşaa ettiği hayatında bozulması zor bir düzen hakimdir. Reynolds’un en büyük ilham kaynağı hayatına aldığı birbirinden güzel kadınlardır fakat Reynolds hayatındaki kadınlardan çabucak bıkar ve sorgulamadan hayatından çıkartır. Ta ki genç ve güçlü Alma ile tanışana kadar.Tutkulu ve kendinden emin bir kadın olan Alma kısa sürede Reynolds’a kendini hayran bırakır ve aralarında hastalıklı bir tutku başlar.

3 Oscar ödüllü başarılı oyuncu Daniel Day-Lewis’in başrolünde yer aldığı yapım muhteşem incelikleri sayesinde görsel bir moda şöleni sunarken ruhun derinliklerine dokunan müzikleri ile de izleyicinin içine işliyor.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.