İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

George Clooney’in The Midnight Sky Filminden İlk İpuçları

2 min read

George Clooney’in yönettiği ve başrolünü oynadığı “The Midnight Sky” filminden ilk görüntüler paylaşıldı.

The Midnight Sky’da, NASA yıldız gemisi Aether’in mürettebatı, nefes alabilen bir atmosfere ve yaşanabilir bir iklime sahip olan Jüpiter’in Ay’ını keşfettikten sonra eve dönüyor. Ancak, bir iletişim kesintisinden çıktıklarında, insanlar için potansiyel yeni bir yuvanın keşfinin, eskisinin ölümünün gölgesinde kaldığını görüyorlar.

Lily Brooks-Dalton’un “Good Morning, Midnight” adlı romanından uyarlanan filmde, 2049’da Dünya’yı tüketen felaketler dizisi belirsiz, ancak Clooney bunların 2020’yi tanımlayan travmalardan çok farklı olmadığını düşünüyor: Yaygın hastalıklar, çevresel felaketler, politik tartışmalar. “Filmde, insanın insana neler yapabildiğine ve ne kadar kolay bir şekilde onu ortadan kaldırılabileceğine dair bir üzüntü var.” diyerek filme dair çekişmelerin ipucunu veriyor Clooney bugünden yola çıkarak.

George Clooney'Catch-22' TV Show Premiere, Arrivals,
George Clooney (Stewart Cook/REX/Shutterstock)

Augustine Lofthouse rolünde Clooney

Clooney, uzaktaki bir arktik araştırma istasyonunda yer alan ve dünyadaki muhtemelen son insan olan bir bilim insanını, Augustine Lofthouse’u, canlandırıyor. Gökbilimci kanserden ölüyor ve günlerini tüm hayatı boyunca yaşadığı gibi tek başına sonlandırmak için karla kaplı bir gözlemevinde kalmayı seçiyor.

Clooney geçen yılki Catch-22 dizisinde yardımcı bir role sahipti, ancak 2016’dan beri bir filmde oynamadı. Karakterinin buradaki solmuş, yaşlı görünümü izleyicileri hazırlıksız yakalayabilir. Kendisini daha çok “Ocean’s Eleven” ve “Up in the Air” gibi filmlerde sahiplendiği yakışıklı ve kaygısız karakterlerle tanımaktayız, ancak Augustine, Clooney’nin “The American” veya “Syriana”daki çalışmalarına daha çok benzeyen, dahası ona 2006’da yardımcı oyuncu Oscar’ı kazandıran ağır kalpliliği taşıyor.

George Clooney, her şeye rağmen kendi hayranlarını heyecanlandıracak ve oyuncu-yönetmen olarak tecrübesini tamamen sunacağı “The Midnigh Sky” ile adından daha da fazla söz ettirecek. Nitekim filmden gelen ilk görüntüler kısa zamanda birçok eleştirilere şimdiden konu oldu. Gelin şimdi hep beraber biz de bu görüntüleri inceleyelim.

Image may contain Human Person Sitting Clothing Apparel Finger and Face
The Midnight Sky’da George Clooney. (Philippe Antonello/Netflix)
Image may contain Kyle Chandler Human Person Universe Space Astronomy Outer Space and Planet
NASA pilotu Mitchell rolünde Kyle Chandler. (Philippe Antonello/Netflix)
Image may contain Human Person Helmet Clothing Apparel and Astronaut
George Clooney’in yönetmenliğinden bir kare. (Philippe Antonello/Netflix)
Image may contain Helmet Clothing Apparel Human Person and Astronaut
Özel görev uzmanı olarak Felicity Jones. (Netflix)

Son olarak, filmi izleme listesine eklemek ve yayımlandığında bildirim almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Vanity Fair

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.