İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Filmin Filmi – “Francis and the Godfather” Filmine İlişkin Ayrıntılar Belli Oldu.

2 min read

Francis Ford Coppola’nın yönettiği 1972 klasiği “The Godfather” filminin yapım sürecine ışık tutacak olan, filmin filmi “Francis and The Godfather” a ilişkin ayrıntılar belli oldu.

The Godfather” filmini hatırlatmaya gerek var mı?

1972’nin en yüksek kar eden filmi olarak biz modern seyircilerin dahi aklına kazındıysa da; filmin romanından uyarlandığı Mario Puzo’nın, yine Mario Puzo ile beraber senaryonun yazımında görev alan ve de filmin yönetmeni Francis Ford Coppola ve tabii ki Marlon Brando, Al Pacino ve birçok diğerlerinin adını anmak ve bu kült filmi bir kez daha hatırlamak gerekir.

Filmin Andrew Farotte tarafından “The Black List” internet sitesinde (senaristlerin ve sinema profesyonellerinin karşılaştığı ve paylaşım yapabildiği bir platform) paylaşılan bir senaryo üzerinden Barry Levinson tarafından uyarlandığı belirtiliyor.

Prodüksiyonda Echo Lake Entertainment’tan Mike Marcus, Doug Mankoff ve Andrew Spaulding; Kevin Turen, Jon Levin ve Baltimore Pictures’dan Jason Sosnoff bulunuyor.

Filmde Robert Evans’ı Jake Gyllenhaal ve Coppola’yı ise Oscar Isaac’in canlandıracağı belirtilmiş.

Setten bir kare.

Film, sonunda çok başarılı bir yapım olarak günümüze ulaşan “The Godfather”ın henüz bir belirsizlikten ibaret olduğu döneme dair bize bir hikaye sunacağa benziyor. Coppola’nın yönetmenliğinin yanı sıra Paramount Pictures’ın eski yöneticilerinden Robert Evans’ın da yapımında yer aldığı “The Godfather” belki de zamanında oldukça riskli bir projeydi, başarılı olması bunu ortadan kaldırmıyor. Özellikle “The Godfather” deyince gözümüzde ilk canlanan Vito ve Michael’ı canlandıracak oyuncular bakımından Paramount yapımcıları ile Coppola’nın anlaşmazlığa düştüğü belirtiliyor. Filmin de bu iki taraf arasındaki çatışmaya odaklanacağını anlıyoruz. Güzel hikayeleri yazanların güzel hikayeleri olur derler, belki bunu kadraja alanlar için de aynı şey söylenebilir. Öyle mi dersiniz?

Filme Coppola’nın onay verdiği de belirtiliyor. O halde bize pek bir laf düşmez. Daha fazla yorum için  belki de filmi beklemek gerekir. Umarız ki “Francis and the Godfather” sinema severlerin ilgisini çekecektir.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.