İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Kiss of The Spider Woman Film Tanıtımı

2 min read

Manuel Puig‘in aynı isimli romanından uyarlanan 1985 yapımı Kiss of The Spider Woman, fantezi ve gerçeğin birbirine karıştığı, cinsiyet rollerinin sorgulandığı güçlü bir dram filmi. Yönetmen Hector Babenco toplumsal bilinci irdeleyen filmleriyle tanınıyor. Kiss Of The Spider Woman film tanıtımı keyifli okumalar !

Filmde, Güney Amerika’daki bir ülkede aynı hapishane hücresini paylaşan Molina (William Hurt) ve Valentin’in (Raul Julia) hikayesi anlatılıyor. Molina seks suçları nedeniyle hapise girmiş bir eşcinsel, Valentin ise devrimci ve muhalif bir gazeteci. Molina vakit geçirmek için sevdiği filmleri anlatarak hem Valentin’i, hem de izleyiciyi fantezi dünyasına götürüyor. İki adamın ilişkisi, fikir çatışmalarından anlayışa ve sevgiye evriliyor. Hikaye boyunca, cinsiyet rolleri Molina ve Valentin üzerinden irdeleniyor. Erkek ve kadın, güç ve boyun eğme gibi kavramlar arasındaki keskin sınırlar giderek yıkılıyor.

Mutlu hissetmenin en güzel yanı bir daha hiç mutsuz olmayacağını düşündürmesidir.

-Molina

Hapishane hücrelerinin yapısı ustalıkla kullanılarak klostrofobi hissi yansıtılıyor. Molina’nın anlattığı hikayeler ve eski film sahneleri, büyük çoğunluğu hapishanede geçen filme tiyatral bir hava katıyor. Aktörler Hurt ve Julia, tıpkı Molina ve Valentin gibi muhteşem bir kimyaya sahip. William Hurt’ün (Molina) filmdeki başarılı performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar kazandığını da belirtelim.

kiss of the spider woman film tanıtımı

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.