İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Embrace of the Serpent Yönetmeni Ciro Guerra Hakkında Taciz Suçlamaları

1 min read

Sekiz kadın, feminist dergi Volcánicas tarafından yayınlanan 24 Haziran tarihli bir raporda film yapımcısı Ciro Guerra hakkında taciz ve suistimal suçlamasında bulundu.

Guerra, çevrimiçi yayınlanan bir videoda “Volcanicas dergisinde yayınlanmış olan bana yönelik suçlamaların tamamen yanlış olduğunu belirtmek istiyorum. Suçlandığım yalanların hiçbirini taahhüt etmedim. ”

Guerra sözlerine şöyle devam ediyor, “Bu suçlamaların niteliği göz önüne alındığında, adımı temizlemek için yasal yollara başvurmaktan başka seçeneğim yok. Bu davada gerçeği ortaya çıkarmak için yargılamadan önce beklemenizi rica ediyorum.”

Bu hafta Volcánicas tarafından yayınlanan raporda sekiz kadın, Ciro Guerra hakkında taciz suçlamalarında bulundu. İddia edilen olaylar 2013-2019 yılları arasında Kolombiya, New York, Berlin ve Meksika’da meydana geldi. Taciz olaylarından üçünün Kolombiya Film Festivali, Cartagena Film Festivali ve Berlin’deki Kolombiya Büyükelçiliği’nde gerçekleştiği bildirildi. Bir rapor, tacizlerden birinin Guerra’nın Netflix dizisi Green Frontier’ın yapım öncesi aşamasında gerçekleştiğini iddia ediyor.

Guerra son projesinde Johnny Depp ve Robert Pattinson ile beraber çalışmıştı. Yönetmenin Waiting for the Barbarians adlı filmi 7 Ağustos’ta VOD platformlarında yayınlanacak.

Kaynak : IndieWire

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.