İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

David Fincher İmzalı Mank Filminden Yeni Görseller

2 min read

David Fincher’ın Herman Mankiewicz’in hayatını anlatan Mank filminden ilk görseller yayınlandı.

David Fincher imzalı Citizen Kane’İn senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatını anlatan Mank filminin yayınlanmasına az bir zaman kalmışken filmden yeni görseller yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk görsellerin ardından Empire filmden yeni görselleri yayınladı. Tamamı siyah-beyaz formatta çekilen filmin görselleri oldukça merak uyandırdı.

Mank

Film, Citizen Kane (Yurttaş Kane) filminin yazım aşamasına odaklanıyor. Film uzun süredir, Fincher’ın gerçekleştirmek istediği projeler arasında yer alıyor. Film babası Jack Fincher’ın ölümünden önce kaleme aldığı bir senaryoya dayanıyor. Fincher, 1997’de The Game filmini çektikten sonra bu filmi çekmek istemiş fakat karşılaştığı engeller sebebiyle filmin çekimlerin vazgeçmiş. Sonunda bu filmi çekerek uzun süredir planladığı bir projeyi hayata geçiriyor.

Filmde Gary Oldman‘ın Herman Mankiewicz’i canlandıracak. Ayrıca Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross gibi isimler de yer alıyor.

Empire’a konuşan Gary Oldman, Fincher’ın filmde doğal hâliyle yer almasını istediğini, bu yüzden Mankiewicz’e benzemesi için abartılı bir makyaj kullanılmadığını açıkladı. Diğer oyuncuların canlandırdıkları gerçek karakterlere benzediklerini, kendisinin ise Mankiewicz’e hiç benzemediğini söyleyen Gary Oldman, ilk başta bunun korkutucu geldiğini, ancak çekimler başlayıp karakteri benimsedikten sonra Fincher’ın haklı olduğunu fark ettiğini ifade etti.

Sonbaharda Netflix’de yayınlanması beklenen filmin, henüz tam yayın tarihi belli değil fakat Ekim ayı içerisinde yayında olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

1 thought on “David Fincher İmzalı Mank Filminden Yeni Görseller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.