İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

David Fincher İmzalı Mank Filminden İlk Fragman !

1 min read

David Fincher’ın Citizen Kane’in senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatını anlattığı Netflix yapımı Mank filminden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

Son filmi Gone Girl’ün ardından David Fincher, Mank filmi ile sinema salonlarıyla buluşmayı planlıyor. Uzun zamandır üzerinde çalıştığı bu film ile hayalini gerçeğe çeviren David Fincher, Mank ile Citizen Kane filminin tartışmalı senaryo yazım süreci üzerinden Herman Mankiewicz’in hayatına odaklanıyor.

Tamamı siyah beyaz çekilen filmin geçtiğimiz günlerde yeni görselleri yayınlanmıştı. Yayınlanan görsellerin üzerinden henüz kısa bir zaman geçmişken filmden ilk tanıtım fragmanı da yayınlandı. Fragman oldukça merak uyandırdı.

Filmde Gary Oldman, Herman Mankiewicz’i, Tom Burke, Orson Welles‘i canlandırıyor. Amanda Seyfried, Hollywood yıldızı Marion Davies‘e hayat verirken; Lily Collins de Herman Mankiewicz’in sekreterini canlandırıyor. Oscar ödüllü senarist ve yönetmen, aynı zamanda Herman Mankiewicz’in kardeşi Joseph Mankiewicz’e ise Tom Pelphrey hayat veriyor.

Filmde aynı zamanda Craig Robert Young’ı  Sebastian Faure’yi Clark Cable, Michelle Twarowska, Scarlet Cummings, Natalie Denise Sperl gibi isimler de yer alıyor.

Kasım ayı içerisinde sınırlı sayıda sinema salonunda izleyici ile buluşacak olan Mank, 4 Aralık 2020 tarihinde Netflix’te yayında olacak.

Yazar Hakkında

1 thought on “David Fincher İmzalı Mank Filminden İlk Fragman !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.