İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Cannes Film Festivali 27-29 Ekim’de Özel Bir Etkinlik Düzenleyecek

2 min read

Cannes Film Festivali 27-29 Ekim tarihleri arasında Cannes 2020‘den dört film ve festivalin kısalarının fiziki gösterimini gerçekleştirdiği özel bir etkinlik düzenleyecek.

73. Cannes Film Festivali diğer dünya festivalleri gibi bu yıl Covid-19 salgınından etkilendi. 12-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilmesi beklenen festival salgın sebebiyle ertelendi. Cannes 2020 seçkisinden 56 film sonbahar aylarında düzenlenen festivallerde gösterim için bir araya getirildi. Filmler, Cannes 2020 etiketiyle Toronto, New York, San Sebastian gibi dünyaca ünlü film festivallerinden izleyici ile buluştu.

Cannes Film Festivali

Fransa’nın normalleşme sürecine girmesiyle birlikte. Cannes 2020 filmlerin farklı festivallerde gösterimiyle yetinmeyip mini bir festival düzenleme kararı aldı. 27-29 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan gösterimlerde sinemaseverler, 2020 seçkisinden 4 uzun metraj film ve kısa filmlerle buluşacak.

27-29 Ekim tarihleri arasında Cannes’da fiziki gösterimleri yapılacak olan bu dört film; Emmanuel Courcol imzalı The Big Hit, Bruno Podalydès imzalı French Tech, Naomi Kawase’nin son filmi True Mothers ve San Sebastian Film Festivali’nde büyük ödülü kazanan Dea Kulumbegashvili imzalı Beginning olacak. 

Festivalin kısa filmleri de bu etkinlikte gösterilecek. Etkinlikte kısa film jürisi de yer alacak ve kısaları değerlendircek. Değerlendirme sonucu ödüller etkinlik kapsamında verilecek.

Cannes 2021 için de hazırlıklar devam ediyor. Bu yıl salgın dolayısıyla düzenlenemeyen Cannes Film Festivali’nin 11-21 Mayıs 2021’de gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

1 thought on “Cannes Film Festivali 27-29 Ekim’de Özel Bir Etkinlik Düzenleyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.