İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Amazon Prime Video Türkiye’de !

1 min read

Dijital yayın platformu Amazon Prime 15 Eylül itibariyle Türkiye’de resmi olarak yayına başladı.

Netflix’in en büyük rakibi olarak görülen Amazon Prime , Türkiye pazarına giriş yaptı. Netflix’den sonra en çok dünyada en çok tercih edilen yayın platformlarından olan Amazon Prime katılımcı sayısını arttırabilmek için farklı pazarlara yöneliyor, bunlardan biri de Türkiye. Dijital yayın platformlarının hızla yaygınlaştığı şu dönemde zengin içerikleri ve başarılı dizileriyle Amazon Prime’ın, Netflix’in yerini alıp alamayacağı tartışılıyor.

The Boys, Fleabag, The Expanse gibi başarılı dizileri bünyesinde barındıran Amazon Prime, Türkiye’de kullanıcı sayısını arttırmak için orjinal içeriklere başvuracak mı sorusu soruluyor. Netflix’in en büyük rakibi olduğu varsayıldığında orjinal içerik stratejisine başvurması oldukça olası gözüküyor.

Amazon Prime Video özelliğiyle de kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Amazon Prime Video The Office, House M.D., Seinfeld, Mad Man gibi dizileri bünyesinde barındırıyor. Türkiye’de 7.90 TL aylık üyelik ücretiyle başlangıç yapacak olan Amazon Prime, ilk bir ay ücretsiz deneme üyeliği imkanı sağlıyor.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.