İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

Altın Küre Ve BAFTA Ödül Töreni Tarih Değişikliğine Gidiyor

1 min read

2021 Oscar’ı 28 Şubat’tan 25 Nisan 2021 tarihine ertelendikten sonra, Oscar sezonu devresinde önemli rol oynayan birçok ödül töreni ve festival de tarihlerini değiştiriyor.

Altın Küre Ödülleri

2021 Altın Küre Ödülleri, Oscar’ın ertelenmesiyle boş kalan 28 Şubat tarihini aldı. Törenin sunuculuğunu Tina Fey ve Amy Poehler üstlenecek. NBC’de yayınlanacak olan tören yaklaşık 210 ülkenin erişime açık olacak.

BAFTA Ödülleri

2021 BAFTA Film Ödülleri, 93. Akademi Ödüllerinin iki ay ertelendiği duyurusundan sonra harekete geçti. BAFTA töreninin 14 Şubat 2021’de gerçekleşmesi planlanmıştı ancak son açıklamaya göre bu tarih 11 Nisan’a ertelendi. Yapılan açıklamada “Daha önce ilan edilen 14 Şubat tarihinden sonra yapılan bu değişiklik, küresel salgının etkisini kabul ediyor ve uzatılmış bir uygunluk dönemini barındırıyor. Törenle ilgili daha fazla ayrıntı yılın ilerleyen saatlerinde açıklanacak .” ifadesi yer aldı.

Santa Barbara Uluslararası Film Festivali

31 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan 36. Santa Barbara Uluslararası Film Festivali (SBIFF), yeni tarihini 10 Nisan 2021 olarak belirledi. Festival direktörü Roger Durling yaptığı açıklamada, “Diğer pek çok prestijli tören ve etkinlik gibi, planlarımızı bu eşi benzeri görülmemiş bir dönemde yeniden ayarlamak zorunda kaldık” dedi.

Kaynak : IndieWire

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.