İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

All These Creatures (2018)

1 min read

All These Creatures, Avustralyalı yönetmen Charles Williams’ın yazıp yönettiği kısa film. Başrollerinde Yared Scott ve Mandela Mathia buluyor. Seçmeler esnasında 400 çocuk arasından seçilen 12 yaşındaki Yared Scott, özellikle duygu derinliğinin önemli olduğu sahnelerdeki oyunculuğuyla göz dolduruyor.

Charles Williams, bu kısasında gençlik dönemi ve aile ilişkilerine odaklanıyor, verdiği röportajlardan edindiğimiz bilgiye göre tam anlamıyla otobiyografik olmasa bile filmdeki çocukla kendisini özdeşleştirdiği yönler var. Baba – Oğul ilişkisinde ve aile ortamında karşılıklı güven,sevgi, bağışlama, yaşlılık, hastalıklar ekseninde bir dramatik mini evren tasarlıyor.  Pek çok benzeri olmasına rağmen özgünlüğünü kaybetmemesinde filmin görüntü yönetmeni Adric Watson’un sinematografiye katkılarını es geçmemek lazım.

Geçtiğimiz yıllarda All These Creatures, Cannes dahil birçok film festivalinden ödülle dönerek adından çokca söz ettirdi.  Rahatlıkla 2018’in en iyi kısa filmlerinden biri diyebiliriz.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.