İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

A Girls Walks Home Alone At Night Film Tanıtımı

2 min read

A Girls Walks Home Alone At Night –Gece yarısı sokakta tek başına bir kız-, cümle niteliğindeki bu uzun ismi ile yönetmen ve senaristliğini İran asıllı Amerikalı Ana Lilly Amirpour‘un yapmış olduğu bu filme bir göz atacağız.

Janrası korku-gerilim olan 2014 yapımı bu film Amirpour’un ilk uzun metrajlı filmi. İzlerken bir noktada kilitlenip, çözüldükten sonra “Ben ne izliyorum yahu…” diyebileceğimiz türden uzun uzun sahneler, uzun uzun obje kadrajları (hemen bir başkadır ‘yastık ve terlik detaylarını’ hatırlayalım) görebileceğimiz bu filmin aslında temelinde bir aşk hikayesi yatıyor ve başrollerinde Sheila Vand ile Arash Marandi oynuyor. Film, bir İran kasabasında, Bad City’e musallat olan bir vampir kızın öyküsüne odaklanıyor.

İran’da hayalet kasabası olan Bad City’de geceleri dolaşan, erkekleri avlayan vampir kız ve bunun yanı sıra uyuşturucu bağımlısı babasının borçlarını ödemek için nadide arabasını satan Arash’i görüyoruz. Filmde gece yarısı kızın, Arash ile karşılaşması ve avlama sırasında ters köşe ile aralarındaki yakınlaşmayı ve sonrasında beraber geçirdikleri zamanı izliyoruz. Ve bizce London Film Fest, Chlotrudis Awards gibi birçok ödül almış olan A Girls Walks Home Alone at Night İzlemeye Değer.

Diğer izlemeye değer filmler, haberler, incelemeler, analizler ve daha fazlasına için buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.