İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

9 Ay Hapis Film Tanıtımı (9 Mois Ferme 2013)

2 min read

9 ay hapis filmi Albert Dupontel’in  yönettiği ve oynadığı bir Fransız komedi filmidir. Başrolü Sandrine Kiberlain ile paylaşan Albert Dupontel bu filmi ile 39.Cesar ödüllerinde en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi erkek oyuncu olmak üzere 6 kategori de aday gösterilmiştir.

Sandrine  Kiberlain’in hayat verdiği karakterimiz Ariane Felder; 40 yaşında fazlasıyla yoğun çalışan güçlü ve yalnız bir yargıçtır. Mesleği ile insanları kendilerinden koruduğunu düşünme gibi kendine has düşüncelere sahiptir ve kalabalığı da pek sevmemekte olan Ariane  mecburen gittiği bir kutlamada katlanmak için geceyi hatırlamıcak kadar sarhoş olduktan 6 ay sonra hamile olduğunu öğrenir. Bu durumu doğal olarak kabul etmek istemese de yaptırdığı DNA testinin sonucunda  çocuğun babasının korkunç bir katil olduğu öne sürülen ve davasına onun baktığı Bob Dylan  olduğunu öğrenir. Bu durumu herkesten saklar ve Bob ‘un hapiste kalması icin çabalar fakat  bu duruma engel olamaz ve tamamen düşüncelere dalar, bir gün bebeği öldürmek için çabalarken hikayenin tüm seyrini değiştirecek olan Bob yani Albert Dupontel karşımıza çıkar ve hiçbir şey Ariane’nin planladığı gibi olmaz.

9 Ay Hapis mükemmel zaman geçişlerinin yanında Fransa’nın en büyük oyuncularını olması da çabası hatta Terry Gilliam, Gaspar Noe ve Jea Dujdarninin de yüzlerini görebileceğimiz harika bir Kara Komedi filmi, kesinlikle izleyenleri içine çekecektir.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.