İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Filmleri Açıklandı

1 min read

Bu yıl 57.’si düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışacak Ulusal Uzun Metraj filmleri açıklandı.

57. Antalya Film Festivali, bu yıl 3-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışmaları yer alacak.

Festival’in bu yılki koşulunun Türkiye’de ilk gösterim olması sebebiyle,Ulusal Uzun Metraj yarışmasında yer alacak her film, Türkiye prömiyerini Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacak. Ulusal yarışmada; Fikret Reyhan’ın Çatlak, Tankut Kılınç’ın Dersaadet Apartmanı, Nesimi Yetik’in Dirlik Düzenlik, Derviş Zaim’in Flaşbellek, Orçun Benli’nin Gelincik, Erdem Tepegöz’ün Gölgeler İçinde, Azra Deniz Okyay’ın Hayaletler, Tunç Şahin’in İnsanlar İkiye Ayrılır, Atalay Taşdiken’in Kar Kırmızı, Barış Gördağ ve Yasin Çetin’in Koku, Ferit Karol’un Kumbara ve Reis Çelik’in Ölü Ekmeği filmleri yer alacak.

Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film yarışmalarının da geçtiğimiz günlerde açıklandığı festivalin Ulusal Uzun Metraj filmleri merakla bekleniyor.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.