İzlemeye Değer

Sinefilleri bir araya getiren sineblog!

57. Altın Portakal Film Festivali Jüri Üyeleri Belirlendi

2 min read

Bu yıl 57.’si düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin jüri üyeleri açıklandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Tc. Kültür ve Turizm Bakalığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilecek festivalin jüri üyeliğini bu kimlerin yapacağı açıklandı. Geçtiğimiz yıl jüri başkanlığını Zeki Demirkubuz’un yaptığı festivalin bu yıl jüri başkanlığını; oyuncu, senarist, yönetmen Ercan Kesal yapacak.

Nasipse Adayız filmiyle Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Yarışmada yer alan Kesal’ın jüri başkanlığını yapacağı Antalya Altın Portakal Fİlm Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri koltuklarında; senarist-gazeteci-yazar-oyuncu Gülse Birsel, senarist ve yönetmen Kıvanç Sezer, oyuncu ve seslendirme sanatçısı Taner Birsel ile gazeteci-yazar-tiyatro eleştirmeni Zeynep Oral yer alıyor.

Festival’in diğer kategorilerinin de jüri üyeleri belirlendi. Ulusal Belgesel Film Yarışması’nın jüri üyeliğini Bingöl Elmas, Köken Ergun ve Kurtuluş Özgen yapacak. Festival’in Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’na seçilen filmleri ise Cemre Ebuzziya, Müge Turan ve Ömür Atay’dan oluşan jüri değerlendirecek.

3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşmesi beklenen Antalya Altın Portakal Film Festivali sinema severler tarafından merakla bekleniyor. Korona tedbirlerinin alınacağı festival, pandemi dolayısıyla ertelenme ya da online platforma aktarılma gibi durumlar ile karşı karşıya kalabilir.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzlemeye Değer © Tüm hakları saklıdır ve tüm yazılardan yazarları sorumludur. | Newsphere by AF themes.